Обавештење за упис у први разред

Обавештавају се родитељи деце рођене од 1.марта 2009. године до 1. марта 2010. године, да ће школа вршити упис у први разред за школску 2016/2017 годину, у периоду од 01.04.2016. до 31.05.2016. године.

У први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест ипо, а највише седам ипо година, у складу са Законом.

Дете које има од шест  до шест ипо година уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.

Ако дете старије од седам ипо година због болести или других разлога није уписано у први разред, може да се упише у први или одговарајући разред на основу претходне провере знања.

Упис ће се вршити у просторијама школе, код педагога и психолога школе, сваког радног дана од 08 до 14 часова.

Потребна документа за упис ученика у први разред су:

1. Извод из матичне књиге рођених
  2. Потврду о обављеном систематском прегледу
  3. Потврда о месту пребивалишта детета
  4. Уверење о завршеном припремном предшколском програму

Тестирање предшколаца ће се вршити  од 18.04.2016. године у просторијама основне школе „Стана Бачанин„ у Лешку као и у издвојеним школским местима у којима се реализује припремни предшколски програм. Тестирање ће вршити педагог и психолог школе.

Све потребне информације се могу добити на телефон школе: 028-88-803.