Почео је са радом школски веб портал

Добро дошли у Основну Школу \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Стана Бачанин\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Лешак Прочитај више »

 

Обавештење за ученике и родитеље

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ

 

Крај наставе у другом полугодишту је у уторак 14. јуна 2016. године. Родитељски састанци ће се одржати у уторак 28.06.2016.године по следећем распореду:

 

  • матична школа (виши разреди) са почетком у 10,00 часова;
  • матична школа (нижи разреди) са почетком у 11,00 часова;
  • издвојена школска места са почетком у 10,00 часова.

 

Продужна настава за ученике који остану на полагање у августовском поправном року биће организована у августу месецу по распореду који ће бити накнадно дат и постављен на улазним вратима школе.

Први наставни дан у следећој школској години је четвртак 1. септембра 2016. године.

Обавештење за малу матуру

Обавештавају се ученици, наставници и родитељи да ће се прослава мале матуре за ученике наше школе организовати у петак 10. јуна 2016 године са почетком у 19,00 часова.

Обавештење за ученике осмог разреда

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ VIII РАЗРЕДА

 

  1. До 03.06.2015. године (петак) ученици VIII-их разреда, јавиће се у матичну школу „Стана Бачанин“ у Лешку и код секретара школе предати белу фасциклу у коју ће ставити оригинал извод из матичне књиге рођених (може и старији од шест месеци);
  2. Лекарска уверења ћете добити прегледом у амбуланти у Лешку код педијатра уторком или петком, почев од 08,00 часова; такође лекарска уверења можете добити и у Дому здравља у Лепосавићу у педијатријској служби; УПОЗОРЕЊЕ: Да би сте извадили лекарска уверења, морате са собом понети здравствену књижицу и новац; лекарска уверења извадити најкасније до 25. јуна 2016. године и предати их уз листу жеља; Лекарско уверење је потребно само за оне образовне профиле за које је то у конкурсу за упис у средње школе тачно наведено;
  3. Подела сведочанстава и ђачких књижица ће се обавити 10.06.2016.године (петак) у 12,00 часова у основној школи. Ђачке књижице ћете преузети тога дана, а сведочанства ћете прегледати и потписати код разредног старешине и иста оставити код разредног старешине, где ће их Уписна комисија основне школе разврстати по Вашим фасциклама уз осталу документацију за упис у средње школе;
  4. Ученици који су носиоци дипломе „Вук Караџић“ уз осталу документацију ће приложити и ову диплому (јер када већи број кандидата од броја предвиђеног за упис у четворогодишњу и трогодишњу школу оствари исти број бодова, предност у рангирању до броја предвиђеног за упис имају кандидати који су носиоци дипломе „Вук Караџић“);
  5. Полагање завршног испита из српског језика одржаће се 15. јуна 2016. године од 09,00 часова до 11,00 часова (ученици који полажу завршни испит дужни су да испред матичне школе „Стана Бачанин“ Лешак, тога дана буду најкасније до 8,15 часова). Са собом понети ђачку књижицу са сликом оверену, обичну, тј. графитну оловку, хемијску оловку и гумицу);
  6. Полагање завршног испита из математике одржаће се 16. јуна 2016. године од 09,00 часова до 11,00 часова (такође и овог дана ученици који полажу завршни испит дужни су да испред матичне школе „Стана Бачанин“ Лешак, тога дана буду најкасније до 8,15 часова). Такође, са собом понети ђачку књижицу са сликом оверену, обичну, тј. графитну оловку, хемијску оловку, гумицу, шестар, троугао и лењир).
  7. Полагање завршног испита – решавање комбинованог теста одржаће се 17. јуна 2016. године од 09,00 часова до 11,00 часова (ученици који полажу завршни испит дужни су да испред матичне школе „Стана Бачанин“ Лешак, тога дана буду најкасније до 8,15 часова). Са собом понети ђачку књижицу са сликом оверену, обичну, тј. графитну оловку, хемијску оловку и гумицу);
  8. При полагању решавању тестова из математике, српског језика и комбинованог теста никако не смете носити дигитроне или мобилне телефоне). УПОЗОРЕЊЕ: На вашим ђачким књижицама на првој страни су исписане ваше шифре које ће вам бити потребне за полагање завршног испита;
  9. Основна школа у којој сте полагали завршни испит објавиће привремене резултате завршног испита најкасније 19. јуна 2016. године до 20,00 часова;
  10. Уколико кандидат није задовољан оцењивањем његових радова, или да постоје грешке у бодовању, може уложити жалбу Уписној комисији основне школе, 20. јуна 2016. године у периоду од 8,00 до 16,00 часова. Уписна комисија основне школе ће размотрити жалбу и истог дана донети решење по жалбама (жалбу подноси родитељ, односно старатељ кандидата);
  11. Уколико је кандидат незадовољан решењем Уписне комисије основне школе може поднети приговор Окружној уписној комисији на резултате завршног испита. Подношење жалбе и издавање решења о жалби обавиће се 21. јуна 2016. године од 8,00 до 16,00 часова (право жалбе окружној уписној комисији имају само они кандидати који су претходно уложили жалбу уписној комисији основне школе); Објављивање коначних резултата завршног испита обавиће се најкасније 24. јуна 2016. године до 20,00 часова;
  12. Ученици који уписују трогодишњу и четворогодишњу школу подносе матичној основној школи листу са жељама (образац из конкурса) и попуњавају је у матичној основној школи, где имају право да писмено изразе највише 20 опредељења за даље школовање. Листу жеља ће те попуњавати уз присуство родитеља (јер на тим листама мора да стоји потпис родитеља), разредних старешина и уписне комисије основне школе, 25 јуна 2016. године у периоду од 8,00 до 15,00 часова. УПОЗОРЕЊЕ: Листу жеља ћете предати матичној школи, и ученици који уписују и трогодишњу и четворогодишњу школу);
  13. 30. јуна 2016. године до 8,00 часова у матичној основној школи објављују се листа жеља ученика за упис у I разред средње школе;
  14. Ученици проверавају тачност листе жеља 30. јуна 2016. године од 8,00 до 15,00 часова;
  15. 30. јуна 2016. године у периоду од 8,00 до 15,00 часова, ученици подносе жалбе на објављене листе жеља за упис у први разред средњих школа;
  16. Објављивање коначне листе жеља за упис у средње школе је 01. јула 2016. године до 12,00 часова;
  17. Коначни распоред ученика по средњим школама и образовним профилима, објављује матична основна школа 04. јула 2016. године од 8,00 часова;
  18. Ученици који су распоређени (примљени) у средње школе подносе оригинална документа за упис у средњу школу у коју су распоређени и пријаву из конкурса 05. и 06. јула 2016. године у периоду од 8,00 до 15,00 часова;
  19. Матичне школе објављују списак преосталих слободних места за упис ученика 04. јула 2016. године до 20,00 часова;
  20. Нераспоређени ученици подносе пријаву са жељама за упис у средње школе које имају слободних места 05. јула 2016. године у периоду од 8,00 до 15,оо часова;
  21. 08. јула 2016. године од 8,00 часова објављују се подаци о коначном распореду ученика по школама. Упис ових ученика обавиће се 08. јула 2016. године у периоду од 8,00 до 15,00 часова.

Васкрс 2016

Јавно се похваљују сви ученици школе који су учествовали на ликовном и литерарном конкурсу „О Васкрсу“. Посебно се похваљују следећи ученици:

Категорија – ученици од петог до осмог разреда:

 

  1. Денић Јована, ученица осмог разреда за освојено ПРВО место на литерарном конкурсу;
  2. Виријевић Анђела, ученица седмог разреда за освојено ДРУГО место на литерарном конкурсу;
  3. Нинић Андријана, ученица петог разреда за освојено ТРЕЋЕ место на литерарном конкурсу;
  4. Радосављевић Јана, ученица седмог разреда за освојено ПРВО место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – ЗЛАТНО ЈАЈЕ;
  5. Бановић Милица, ученица осмог разреда за освојено ДРУГО место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – СРЕБРНО ЈАЈЕ;
  6. Кадић Никола, ученик седмог разреда за освојено ТРЕЋЕ место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – БРОНЗАНО ЈАЈЕ;

 

Категорија – ученици од првог до четвртог разреда:

 

  1. Миловановић Павле, ученик другог разреда за освојено ПРВО место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – ЗЛАТНО ЈАЈЕ;2.
  2. Михајловић Катарина, ученица четвртог разреда за освојено ДРУГО место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – СРЕБРНО ЈАЈЕ;
  3. Петровић Емилија, ученица првог разреда за освојено ТРЕЋЕ место на ликовном конкурсу – најлепше фарбано јаје – БРОНЗАНО ЈАЈЕ;
  4. Михајловић Катарина, ученица четвртог разреда за освојено ПРВО место на литерарном конкурсу;
  5. Радосављевић Даница, ученица четвртог разреда за освојено ДРУГО место на литерарном конкурсу;6.
  6. Гашовић Александар, ученик трећег разреда за освојено ТРЕЋЕ место на литерарном конкурсу;
  1. Миливојевић Антонина, ученица другог разреда за освојено ПРВО место на ликовном конкурсу – цртежи;
  2. Павловић Теодора, ученица другог разреда за освојено ДРУГО место на ликовном конкурсу – цртежи;
  3. Шљивић Кристина, ученица трећег разреда за освојено ТРЕЋЕ место на ликовном конкурсу – цртежи;

 

Обавештење

Јавно се похваљују сви ученици наше школе који су учествовали на окружним такмичењима из хемије и српског језика, која су одржана 02 и 03. априла 2016.године у ОШ „Бранко Радичевић“ у Косовској Митровици и ОШ „Свети Сава“ у Косовској Митровици. Посебно се похваљују следећи ученици:

 

  1. Пешаковић Павле, ученик VII разреда, за освојено ПРВО место на окружном такмичењу из хемије;
  2. Секулић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ДРУГО место на окружном такмичењу из хемије;
  3. Стефановић Сашка, ученица VIII разреда, за освојено ПРВО место на окружном такмичењу из српског језика;
  4. Лазић Марко, ученик V разреда, за освојено ПРВО место на окружном такмичењу из српског језика;

 

Јавно се похваљују и њихови наставници Вукадиновић Милунка, Богдановић Зорица и Максимовић Магдалена.

Обавештење

Јавно се похваљују сви ученици наше школе који су учествовали на окружном такмичењу из математике и општинским такмичењима из српског језика и техничког и информатичког образовања, која су одржана 19 и 20. марта 2016.године у ОШ „Вук Караџић“ у Звечану, ОШ „Лепосавић“ у Лепосавићу и нашој школи.. Посебно се похваљују следећи ученици:

 

  1. Вукадиновић Ангелина, ученица IV разреда, за освојено ПРВО место на окружном такмичењу из математике;
  2. Маринковић Алекса, ученик IV разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу из математике;
  3. Милосављевић Марта, ученица V  разреда, за освојено ДРУГО место на окружном такмичењу из математике;
  4. Стефановић Павле, ученик V разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу из математике;
  5. Ћорац Сташа, ученица VI разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу из математике;
  6. Секулић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на окружном такмичењу из математике;
  7. Лазић Марко, ученик V разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из српског језика;
  8. Петровић Ђорђе, ученик V разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из српског језика;
  9. Нинић Андријана, ученица V разреда, за за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из српског језика;
  10. Савић Анђелија, ученица VI разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из српског језика;
  11. Бабић Анђела, ученица VII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из српског језика;
  12. Петровић Анђела, ученица VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из српског језика;
  13. Чукић Андреа, ученица VIII разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из српског језика;
  14. Вукићевић Кристина, ученица V разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Практичан рад по задатку;
  15. Јеленић Анђелина, ученица VI разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Практичан рад по задатку;
  16. Гогић Алекса, ученик VII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Практичан рад по задатку;
  17. Бабић Анђела, ученица VII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Практичан рад по задатку;
  18. Кадић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Практичан рад по задатку;
  19. Минић Иван, ученик V разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Аутомоделарство;
  20. Кузмановић Лазар, ученик V разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Ракетно моделарство;
  21. Савић Анђелија, ученица VI разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Ракетно моделарство;
  22. Чукић Андреа, ученица VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Авиомоделарство;
  23. Лешевић Христина, ученица VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Бродомоделарство;
  24. Петровић Анђела, ученица VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из Техничког и информатичког образовања, дисциплина Бродомоделарство;

 

 

Јавно се похваљују и њихови наставници Марковић Вељко, Радосављевић Мирослава, Виријевић Миломирка, Максимовић Магдалена, Јанићијевић Миљана, Виријевић Јовица, и Бановић Миломир.

Обавештење за упис у први разред

Обавештавају се родитељи деце рођене од 1.марта 2009. године до 1. марта 2010. године, да ће школа вршити упис у први разред за школску 2016/2017 годину, у периоду од 01.04.2016. до 31.05.2016. године.

 

У први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест ипо, а највише седам ипо година, у складу са Законом.

Дете које има од шест  до шест ипо година уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.

Ако дете старије од седам ипо година због болести или других разлога није уписано у први разред, може да се упише у први или одговарајући разред на основу претходне провере знања.

           Упис ће се вршити у просторијама школе, код педагога и психолога школе, сваког радног дана од 08 до 14 часова.

 

Потребна документа за упис ученика у први разред су:

  1. Извод из матичне књиге рођених
  2. Потврду о обављеном систематском прегледу
  3. Потврда о месту пребивалишта детета
  4. Уверење о завршеном припремном предшколском програму

 

Тестирање предшколаца ће се вршити  од 18.04.2016. године у просторијама основне школе „Стана Бачанин„ у Лешку као и у издвојеним школским местима у којима се реализује припремни предшколски програм. Тестирање ће вршити педагог и психолог школе.

 

Све потребне информације се могу добити на телефон школе: 028-88-803.

 

Обавештење

Јавно се похваљују сви ученици наше школе који су учествовали на општинским такмичењима из физике и географије, која су одржана 13. марта 2016.године у ОШ „Вук Караџић“ у Сочаници и ОШ „Лепосавић“ у Лепосавићу. Посебно се похваљују следећи ученици:

 

  1. Кузмановић Лука, ученик VII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из географије;
  2. Пешаковић Павле, ученик VII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из географије;
  3. Петровић Анђела, ученица VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из географије;
  4. Секулић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из физике;
  5. Чукић Андреа, ученица VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из физике;
  6. Бабић Анђела, ученица VII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из физике;
  7. Мијатовић Урош, ученик VII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из физике;

 

Јавно се похваљују и њихови наставници Вукадиновић Милунка и Марковић Гора.

Обавештење

 

 

Јавно се похваљују сви ученици наше школе који су учествовали на општинским такмичењима из хемије, историје и биологије, која су одржана 05 и 06. марта 2016.године у ОШ „Вук Караџић“ у Сочаници, ОШ „Лепосавић“ у Лепосавићу и ОШ „Стана Бачанин“ у Лешку. Посебно се похваљују следећи ученици:

 

  1. Пешаковић Павле, ученик VII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из хемије;
  2. Секулић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из хемије;
  3. Петровић Анђела, ученица VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из хемије;
  4. Вукадиновић Александра, ученица VIII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из хемије;
  5. Петровић Ђорђе, ученик V разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из историје;
  6. Мијатовић Урош, ученик VII разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из историје;

 

Јавно се похваљују и њихови наставници Вукадиновић Милунка, Богдановић Зорица и Пејић Разуменка.

Обавештење

Јавно се похваљују сви ученици наше школе који су учествовали на општинском такмичењу из математике, које је одржано 27. фебруара 2016.године у ОШ „Вук Караџић“ у Сочаници. Посебно се похваљују следећи ученици:

 

  1. Вукадиновић Ангелина, ученица IV разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  2. Алекса Маринковић, ученик IV разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из математике;
  3. Бишевац Матеј, ученик IV разреда, за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из математике;
  4. Милосављевић Марта, ученица V разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  5. Петровић Ђорђе, ученик V разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из математике;
  6. Стефановић Павле, ученик V разреда, за освојено ДРУГО место на општинском такмичењу из математике;
  7. Ђорац Сташа, ученица VI разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  8. Пешаковић Павле, ученик VII разреда за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  9. Бабић Милена, ученица VII разреда за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  10. Кузмановић Лука, ученик VII разреда за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из математике;
  11. Секулић Стефан, ученик VIII разреда, за освојено ПРВО место на општинском такмичењу из математике;
  12. Бановић Милица, ученица VIII разреда за освојено ТРЕЋЕ место на општинском такмичењу из математике;

 

 

Јавно се похваљују и њихови наставници Вељко Марковић, Мирослава Радосављевић, Миломирка Виријевић и Стево Гагић.